Uus valitsus peab abordivastaste hiigeltoetuse tühistama

Rohelised ootavad Kaja Kallaselt abordivastastele riigieelarvest eraldatud 171 000 euro suuruse toetuse tühistamist.

Rohelised on seisukohal, et EKRE satelliitühingu Elumarss abordivastase tegevuse riiklik toetamine pole tänases Eestis kuidagi kohane, mistõttu loodi Rahvaalgatus.ee veebikeskkonnas vastav petitsioon. Algatus kogus mõne päevaga internetis enam kui 15 000 allkirja ja ootab nüüdseks riigikogu rahanduskomisjonis menetlust. 

“Loodan, et Kaja Kallas näitab fanaatilise abordivastasuse suhtes resoluutset hoiakut ja ei hakka varrolike ideoloogiatega taaskord flirtima, nagu seda abieluvõrdsuse küsimuses on tehtud. Oma keha üle otsustamine on inimõigus, aborditeemalisele debatile pole 21. sajandi Eestis kohta,” ütles Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova.

“See on suurepärane võimalus uuel koalitsioonil näidata, et alustatakse puhtalt lehelt. Selline allkirjade hulk vaid 72 tunni jooksul on pretsedentitu: maksumaksja raha jagamine abordivastasele liikumisele ei ole Eestis aastal 2021 mitte kuidagi aktsepteeritav,” lisas Roheliste esimees Kaspar Kurve.

Koalitsioonikõnelusi vedavad Kaja Kallas ja Mailis Reps on samuti öelnud, et loodav võimuliit soovib suurema läbipaistvuse nimel selgitada välja poliitikat kujundavate organisatsioonide rahastusallikad.

Roheliste rahvaalgatus on leitav aadressil rahvaalgatus.ee/initiatives/7e9d7fc3-e807-479f-8c5f-d9d5fab16837

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »
%d bloggers like this: